Co to jest strona internetowa?

Strona internetowa w zarysie widoczna na ekranie monitora.
0
Strony internetowe

Strona internetowa to zbiór cyfrowych witryn, które można znaleźć w Internecie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o stronach internetowych i dlaczego są one tak ważne we współczesnym świecie.

Czym jest strona internetowa?

Strona internetowa to cyfrowa lub wirtualna reprezentacja produktów, lub usług firmy. Dostęp do niej można uzyskać przez Internet za pośrednictwem komputerów lub urządzeń mobilnych. Może być używana do prowadzenia sklepu internetowego firmy, oferowania wiadomości i artykułów dla czytelników, dostarczania informacji o pracownikach lub w każdym innym celu. Niektóre strony internetowe są zbudowane w konkretnym celu, jak forum dla fanów programu telewizyjnego. Strony internetowe to świetny sposób na budowanie marki i generowanie leadów, więc są niezbędne dla firm każdej wielkości.

Jakie zastosowania mają strony internetowe?

Kiedy mówimy o stronach internetowych, nie mówimy po prostu o miejscu, w którym możesz umieścić swoje treści. Strony internetowe stały się czymś więcej. Rozwinęły się one w złożone kanały marketingowe. Strony internetowe mogą być używane do hostingu sklepu internetowego, publikowania treści, lub host blogu. Bywają one również wykorzystywane jako platforma do zbierania e-maili, wysyłanie biuletynów, a nawet wysyłania automatycznych przypomnień.

Jak wygląda przykładowa strona internetowa?

Dobrym przykładem strony internetowej jest www.HubSpot.com. Należy do firmy, która specjalizuje się w usługach marketingu cyfrowego. Na ich stronie głównej znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat przedsiębiorstwa. Zobaczysz tam też linki do zasobów, takich jak webinaria, posty na blogu i wskazówki dotyczące branży. Jeśli klikniesz „kontakt”, zostaniesz przeniesiony na zupełnie inną stronę z danymi kontaktowymi. Wszędzie widnieją interaktywne przyciski z konkretnymi elementami tekstowymi. Tak wygląda przykładowa strona internetowa.

Jakie są cechy nowoczesnej strony internetowej?

Nowoczesna strona internetowa jest w pełni responsywna – płynnie dostosowuje się do każdego urządzenia, w tym laptopów, komputerów stacjonarnych, tabletów czy telefonów komórkowych. Ponadto ma strukturę zoptymalizowaną pod kątem SEO, co oznacza, że użytkownicy łatwiej odnajdą ją w Google lub innych wyszukiwarkach. Zawiera dobrze zaprojektowany interfejs zapewniający bezproblemowe poruszanie się po niej. Umożliwia także odwiedzającym pisanie komentarzy i dołączenie do forum lub grupy mediów społecznościowych, jeśli tylko tego chcą. 

Oprócz tego nowoczesna strona internetowa może być tłumaczona na inne języki, dzięki czemu korzysta z niej globalna społeczność. Udostępnia formularze do zbierania adresów e-mail od potencjalnych klientów, co ułatwia śledzenie i wysyłanie przyszłych treści oraz ofert. Zachęca do działania klientów albo zwykłych obserwatorów. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *