Jak sprawdzić kto jest właścicielem domeny internetowej?

Wielki napis "domena" z liter 3D, a na nich postać człowieka.

Jeśli rozważasz rejestrację nazwy domeny, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, czy ta nazwa jest dostępna. Jeśli tak, to jak możesz sprawdzić, kto jest właścicielem domeny internetowej? Dowiesz się tego w poniższym artykule.

Czy domena zawsze ma właściciela?

Nazwy domen mają właścicieli. Należy jednak pamiętać, że istnieją pewne wyjątki. Niektóre nazwy domen, takie jak domeny „.in”, nie mają właścicieli. Oznacza to, że jeśli próbujesz sprawdzić, kto jest właścicielem domeny, na pewno się tego nie dowiesz.

Jak sprawdzić, czy domena ma właściciela?

Jednym ze sposobów sprawdzenia, czy domena ma właściciela, jest przeprowadzenie wyszukiwania WHOIS. Wyszukiwanie WHOIS powie Ci, kto zarejestrował nazwę domeny i jakie informacje podał przy rejestracji domeny, w tym adres e-mail i numer telefonu. WHOIS domain name lookup to szybki i łatwy sposób na znalezienie informacji związanych z nazwą domeny oraz jej właścicielem. Możesz wprowadzić nazwę domeny do wyszukiwania WHOIS, aby otrzymać dużą ilość informacji, w tym informacje kontaktowe rejestrującego, datę utworzenia nazwy domeny, datę wygaśnięcia nazwy domeny, serwery nazw związane z nazwą domeny i domenę najwyższego poziomu (TLD) dla nazwy domeny. 

Jak sprawdzić kto jest właścicielem domeny?

Istnieją różne sposoby na sprawdzenie, kto jest właścicielem domeny. Jeśli znasz nazwę domeny, możesz uruchomić wyszukiwanie WHOIS, aby dowiedzieć się, kto jest jej właścicielem. Innym sposobem jest odwiedzenie strony z usługami rejestracji nazw domen, takich jak GoDaddy, Network Solutions lub Tucows. Wszystkie te strony oferują możliwość wprowadzenia nazwy domeny i poznanie najważniejszych faktów. Możesz również użyć narzędzia do sprawdzania własności domeny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *