Jak wysłać zdjęcie e-mailem?

Żółta ikona maila postawiona obok klawiatury komputerowej i monitora.

Jak zapewne wiesz, wysyłanie zdjęć jest łatwe, gdy robi się to osobiście. Jednak sprawy mają się nieco trudniej, gdy chcesz wysłać komuś zdjęcie z komputera lub urządzenia mobilnego. Jak wysłać zdjęcie e-mailem? Sprawdź!

Czy można wysłać zdjęcie e-mailem?

Niektóre aplikacje mają dedykowany adres e-mail, na który możesz wysłać zdjęcia, ale niestety nie zawsze tak jest. Jeśli chcesz wysłać mailem zdjęcie z konkretnego postu w mediach społecznościowych, który robisz na przykład za pośrednictwem Instagrama, nie będziesz mógł tego zrobić, ponieważ nie ma adresu e-mail dla tego postu. Będziesz musiał użyć innej metody wysyłania zdjęć przez e-mail, jeśli chcesz opublikować zdjęcie z konkretnego postu. Jeśli chcesz mieć możliwość wysłania e-mailem zdjęcia z każdego postu w sieci społecznościowej, który robisz, będziesz musiał użyć usługi zarządzania zdjęciami, takiej jak Dropbox, iCloud lub Google Drive. 

Jak wysłać zdjęcie e-mailem krok po kroku?

Otwórz konto e-mail, na które wysyłasz zdjęcie. Wybierz ikonę “utwórz e-mail”. Napisz wiadomość jak zwykle i wybierz ikonę zdjęcia, aby przesłać zdjęcie z rolki aparatu urządzenia, chmury iCloud lub dysku Google. Możesz też przeciągnąć i upuścić zdjęcia z dowolnego źródła. Możesz też wybrać ikonę zdjęcia, aby wybrać zdjęcie z komputera lub innych urządzeń.

Jak wysłać zdjęcie z telefonu pocztą elektroniczną?

Większość nowoczesnych smartfonów pozwoli Ci wysłać zdjęcie e-mailem, nawet jeśli nie masz zainstalowanej dedykowanej aplikacji do obsługi poczty. W większości telefonów z systemem Android możesz wybrać zdjęcie, które chcesz wysłać, a następnie wybrać ikonę udostępniania lub przejść do wybranego kontaktu, wybrać ikonę udostępniania, a następnie wybrać opcję „wyślij zdjęcie”. W telefonie iPhone możesz zrobić to samo, wybierając zdjęcie, które chcesz wysłać, klikając ikonę udostępniania, a następnie klikając opcję „wyślij jako e-mail”. Alternatywnie możesz wybrać zdjęcie, następnie wybrać ikonę udostępniania, a następnie wybrać opcję „wyślij przez SMS”. Na niektórych urządzeniach możesz również kliknąć zdjęcie, następnie wybrać ikonę udostępniania, a następnie wybrać „wyślij jako e-mail”.

Jaki rozmiar mogą mieć zdjęcia wysyłane pocztą elektroniczną?

Poczta elektroniczna to jedna z najczęściej używanych obecnie form komunikacji. Rzeczywiście, nie jest przypadkiem, że e-mail stał się podstawowym narzędziem w naszej codziennej komunikacji. Jest tani, wygodny i można go używać z każdego miejsca na prawie każdym urządzeniu. E-mail jest również jedną z najbardziej wszechstronnych metod komunikacji, umożliwiając użytkownikom zarówno wysyłanie i odbieranie zdjęć, jak i innych załączników, takich jak dokumenty i arkusze kalkulacyjne. Jednak aby zdjęcie mogło zostać wysłane za pośrednictwem poczty elektronicznej, musi mieć określony rozmiar. Jeśli zdjęcie jest zbyt duże lub zbyt małe, nie będzie można go wysłać pocztą elektroniczną. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, jaki rozmiar musi mieć zdjęcie, aby mogło zostać wysłane pocztą elektroniczną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *