Jak zablokować spam na poczcie e-mail?

Ciemna koperta z napisem spam. Jak zablokować spam na poczcie e-mail?

Kiedy Twoja skrzynka odbiorcza jest zalana wiadomościami spamowymi, masz ochotę wyrwać sobie włosy z głowy. Spam stał się irytujący i szkodzi naszej produktywności. Nikt nie lubi otrzymywać spamu od firm, do których nigdy się nie zapisał, ani maili promocyjnych od firm, którym nie ufa. Co z tym zrobić? Jak zablokować spam na poczcie e-mail?

Co to jest spam mailowy?

Spam to forma wiadomości śmieciowych, których nie chcesz mieć w swojej skrzynce odbiorczej. Jest on zazwyczaj wysyłany przez reklamodawców, którzy mają nadzieję na szybki zarobek poprzez nakłonienie Cię do kliknięcia w linki w ich wiadomościach lub kupienia produktów, których nie potrzebujesz. Coraz trudniej jest odróżnić legalne e-maile od śmieci. Dzieje się tak dlatego, że spamerzy stosują różne techniki, aby dotrzeć ze swoją wiadomością do jak największej liczby osób i z dnia na dzień stają się coraz bardziej przebiegli. 

Zasadniczo, każda niezamówiona wiadomość e-mail jest nazywana spamem. Spam może zawierać linki do stron, które instalują na Twoim komputerze złośliwe oprogramowanie, odsyłają Cię do stron, na których można się zarejestrować i które kradną Twoje dane osobowe, lub odsyłają Cię do stron sprzedaży, które próbują sprzedać Ci coś, czego nie chcesz lub nie potrzebujesz. Nawet jeśli nigdy nie otworzysz wiadomości, niechciana zawartość nadal zajmuje miejsce na Twoim komputerze i naraża Cię na ryzyko kradzieży tożsamości.

Jak zablokować spam w najpopularniejszych e-mailach?

  • Gmail. Gmail ma wbudowany filtr spamu, który oznacza wiadomości e-mail jako spam i umieszcza je w folderze spamu. W miarę identyfikowania wiadomości spamowych filtr antyspamowy staje się coraz lepszy w identyfikowaniu spamu.
  • Outlook. Outlook również posiada filtr antyspamowy, który identyfikuje wiadomości spamowe i przenosi je do folderu Wiadomości-śmieci. Aby zwiększyć dokładność filtra spamu, Outlook skanuje wiadomość i szuka informacji, które pozwoliłyby zidentyfikować spam.
  •  Poczta Yahoo. Yahoo oferuje różne metody powstrzymywania spamu przed dotarciem do skrzynki odbiorczej. Można użyć kombinacji tych metod, aby zablokować wiadomości spamowe w skrzynce odbiorczej. 

Dlaczego powinieneś zablokować spamową pocztę?

Wiadomości spamowe zapychają Twoją skrzynkę odbiorczą i mogą spowalniać pracę Twojego komputera, ponieważ zalegają w folderach poczty. Narażają one również Twój komputer na ryzyko, ponieważ wielu spamerów używa złośliwego oprogramowania do wysyłania swoich wiadomości. 

Czy można całkowicie zablokować spamową pocztę elektroniczną?

Niestety, nie ma sposobu na całkowite zablokowanie wiadomości spamowych, ale możesz znacznie zmniejszyć liczbę otrzymywanych wiadomości spamowych. Aby zablokować spamowe wiadomości e-mail, możesz użyć filtrów antyspamowych, utworzyć reguły poczty elektronicznej lub użyć filtra poczty elektronicznej. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *