Jaka jest najbezpieczniejsza poczta e-mail w Internecie?

Symbol poczty e-mail, czyli koperta podświetlona na pomarańczowo z kłódką.

Internet jest nieprzyjaznym miejscem, a Twoja poczta elektroniczna jest jednym z najłatwiejszych sposobów na uzyskanie przez hakerów dostępu do wrażliwych informacji. Sprawdź, jaka jest najbezpieczniejsza poczta e-mail na rynku.

Jakie są cechy bezpiecznej poczty elektronicznej?

Istnieje kilka cech, które odróżniają bezpieczną pocztę od jej niezabezpieczonych odpowiedników. Najważniejsze z nich to szyfrowanie end-to-end, szyfrowanie z zerowym dostępem oraz usuwanie wiadomości. Szyfrowanie end-to-end zapewnia, że tylko nadawca i odbiorca mogą przeczytać wiadomość. Nikt inny, nawet dostawca usług poczty elektronicznej, nie może odszyfrować Twojej komunikacji. To niezbędne dla bezpiecznej poczty elektronicznej, ponieważ większość dostawców przechowuje wiadomości w postaci zwykłego tekstu. Muszą to robić w celu zachowania zgodności z prawem i muszą być w stanie uzyskać dostęp do informacji w przypadku naruszenia bezpieczeństwa. 

Dlaczego powinieneś używać bezpiecznej poczty elektronicznej?

Jeśli chcesz chronić swoją komunikację i zachować anonimowość, bezpieczna poczta elektroniczna jest najlepszym rozwiązaniem. Nawet jeśli niekoniecznie martwisz się, że pewne podmioty zobaczą Twoje wiadomości (np. rząd), nadal powinieneś podejmować środki ostrożności, aby zapewnić, że nie będą one mogły być odczytane przez inne osoby. Jeśli wysyłasz ważne informacje lub współpracujesz nad projektami z innymi osobami, musisz poświęcić trochę czasu na ochronę swojej komunikacji. Nawet jeśli nie dzielisz się wrażliwymi informacjami lub nie współpracujesz z innymi, nadal chroń się przed osobami czytającymi Twoje e-maile bez pozwolenia.

Który e-mail jest najbezpieczniejszy?

Nie ma jednej, jedynej „najbezpieczniejszej usługi poczty elektronicznej”. Każdy dostawca ma swoje mocne i słabe strony, a to, którego z nich wybierzesz, ostatecznie zależy od Twoich potrzeb. Aby znaleźć najbezpieczniejszą dla siebie pocztę elektroniczną, weź pod uwagę swoją indywidualną sytuację i funkcje oferowane przez różnych dostawców. Jeśli jesteś dziennikarzem, będziesz chciał szukać usługi e-mail, który ma osiągnięcia w zakresie ochrony poufnych źródeł. Jeśli pracujesz w rządzie, będziesz potrzebował dostawcy, który może przestrzegać ścisłych protokołów bezpieczeństwa. 

Istnieje jednak kilka cech, które powinni posiadać wszyscy bezpieczni dostawcy usług poczty elektronicznej: Szyfrowanie end-to-end, szyfrowanie z zerowym dostępem i usuwanie wiadomości. To minimalne wymagania dotyczące bezpiecznej poczty elektronicznej, a wykrycie fałszywej reklamy może być trudne. Zalecamy przeczytanie opinii użytkowników i dowiedzenie się, z czego każdy dostawca jest najbardziej znany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *