Jakie wady i zalety ma kreator stron www?

Monitor komputerowy i urządzenia mobilne, na których uruchomiony jest kreator stron www.
0
Strony internetowe

Strony internetowe są niezbędne dla firm do promowania produktów oraz usług online. Witryna może być utworzona przy użyciu różnych narzędzi, ale jeden z najprostszych sposobów to wykorzystanie kreatora stron www dla każdego. Jak działa takie oprogramowanie? Kiedy sprawdzi się najlepiej? Jakie ma wady i zalety? Tego wszystkiego dowiesz się w poniższym artykule.

Co to jest kreator stron internetowych?

Kreator stron internetowych jest narzędziem, które pozwala na zbudowanie i zaprojektowanie własnej strony internetowej bez posiadania jakiejkolwiek wiedzy na temat kodowania. Dzięki niemu nie trzeba zagłębiać w techniczne aspekty pracy nad nową witryną. Takie aplikacje cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie wśród osób początkujących w Internecie. Istnieje dużo kreatorów stron internetowych dostępnych online. 

Jak działa kreator stron internetowych?

Działanie kreatorów stron internetowych zależy od ich typu. Dzielimy je na dwie główne kategorie:

  • Web-based website builders hostowane strony internetowe, gdzie kreator stron internetowych jest zintegrowany z platformą. Tworzysz własną witrynę i hostujesz ją w jednym miejscu online.
  • Software-as-a-service (SaaS) website builders narzędzia firm trzecich używane do tworzenia stron internetowych w trybie offline. Najpierw projektujesz swoją stronę offline, a następnie publikujesz ją online.

Jakie są zalety i wady kreatora stron internetowych?

Wybrane zalety kreatora stron internetowych:

  • Pozwalają Ci rozpocząć budowę strony internetowej bez żadnych wstępnych inwestycji. 
  • Umożliwia wypróbowanie różnych projektów, aby zobaczyć, który z nich sprawdzi się najlepiej.
  • Kreator stron internetowych jest zwykle łatwy w użyciu, dlatego stworzysz własną witrynę nawet w kilka minut.

Niektóre wady kreatora stron internetowych:

  • Czasem ma z ograniczenia, dlatego nie zadowala profesjonalistów. Na przykład, jeśli starasz się zbudować stronę internetową e-commerce, nie zawsze znajdziesz potrzebne funkcje.
  • Zdarza się, że nie daje opcji uzyskania niestandardowej nazwy domeny, dopóki nie uaktualnisz programu do płatnego planu. 

Kiedy dobrym pomysłem jest użycie kreatora stron internetowych?

Kreatory typu web-based website builders są najlepszym rozwiązaniem, jeśli dopiero zaczynasz swoją działalność i nie masz czasu ani środków, aby nauczyć się kodować stronę od podstaw. Charakteryzują się prostym modelem użytkowania i oferują szablony dla różnych typów firm. Mimo ograniczeń, w większości przypadków zapewniają świetne efekty. Edytory SaaS stanowią dobry pomysł dla zaawansowanych firm. Zawierają sporo dodatkowych funkcji, dzięki którym zbudujesz bardziej skomplikowany serwis.

Jak wybrać odpowiedni kreator stron internetowych?

Przy tak wielu różnych kreatorach stron internetowych dostępnych na rynku, może to być trudno określić, jaki spełni Twoje oczekiwania. Podczas poszukiwania odpowiedniego kreatora stron internetowych istotną rolę odgrywa to, aby przeanalizować, czego konkretnie potrzebujesz. Weź pod uwagę takie czynniki, jak chociażby liczba funkcji, opcja hostingu czy cena za korzystanie z oprogramowania. Liczy się także łatwość obsługi. Określ, które z tych kwestii mają dla Ciebie kluczowe znaczenie, a następnie porównaj ze sobą wszystkie kreatory.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *