Czym jest przekierowanie poczty e-mail i jak je ustawić?

Przekierowanie poczty e-mail na obrazku – koperta z wiadomością w drodze.

Zakładając konto e-mail, musisz również zdecydować, czy chcesz, aby Twoje wiadomości były przekazywane na inny adres. Nazywa się to przekazywaniem wiadomości i stanowi przydatny sposób na utrzymanie kontaktu z ludźmi, nawet jeśli Twój główny adres e-mail ulegnie zmianie lub z jakiegoś powodu przestanie działać. Dowiedz się więcej na ten temat!

Czym jest przekierowanie poczty elektronicznej i jak je skonfigurować?

Jeśli masz kilka kont u różnych dostawców, skonfigurowanie przekazywania wiadomości e-mail gwarantuje, że zawsze będziesz mieć kopię wszystkich wiadomości z dowolnego konta. Możesz też po prostu chcieć, aby wszystkie Twoje adresy e-mail wskazywały na tę samą skrzynkę odbiorczą, dzięki czemu Twoje kontakty będą mogły Cię znaleźć z każdego z nich. Branże takie jak HR, sprzedaż i obsługa klienta mogą wymagać takiej konfiguracji ze względu na zgodność z przepisami i jako część procesu wprowadzania do pracy. 

Jak skonfigurować przekierowanie wiadomości na najpopularniejszych skrzynkach pocztowych?

Oto kroki, które musisz wykonać, aby skonfigurować przekierowanie wiadomości e-mail u najczęściej używanych dostawców poczty.

  • Gmail. W usłudze pocztowej Google możesz przekierować jeden lub więcej swoich adresów e-mail na inny adres. Możesz także utworzyć filtr, który pozwoli na przekierowanie niektórych wiadomości e-mail na inne konto. Aby skonfigurować przekazywanie, zaloguj się na swoje konto Gmail, otwórz menu Ustawienia i wybierz opcję Przekazywanie i POP/IMAP. Następnie wybierz menu Przekazywanie, aby wprowadzić dane konta, na które chcesz przekazywać wiadomości. Możesz również ustawić filtry, aby przekazywać określone wiadomości e-mail na inne adresy.
  • Outlook. W programie Outlook możesz skonfigurować swoje konto do przekazywania wiadomości e-mail na inne konto. Możesz również tworzyć reguły, aby przenosić przychodzące wiadomości na inne konto na podstawie określonych warunków. Aby to zrobić, otwórz menu programu Outlook i wybierz opcję Preferencje. Następnie wybierz menu Reguły i autoprzekazywanie, a potem wybierz opcję Dodaj regułę przekazywania, aby skonfigurować reguły przekazywania.
  • Yahoo! Mail. Przekazywanie dla swojego adresu e-mail można skonfigurować w menu ustawień konta Yahoo! Mail. Można również utworzyć reguły przekierowujące przychodzące wiadomości e-mail na inne adresy. Aby to zrobić, kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu skrzynki odbiorczej i wybierz Ustawienia. Na stronie Ustawienia wybierz w lewym menu pozycję Reguły i kliknij przycisk Dodaj regułę.
  • Hotmail. Przekazywanie dla swojego adresu e-mail można skonfigurować w menu ustawień konta Outlook. W tym celu kliknij ikonę koła zębatego Ustawienia w prawym górnym rogu skrzynki odbiorczej i wybierz Ustawienia. Na stronie Ustawienia wybierz opcję Reguły w lewym menu i kliknij przycisk Dodaj regułę.

Na ile adresów można przekazywać wiadomości e-mail?

Możesz skonfigurować przekierowanie, aby otrzymywać wiadomości e-mail z dowolnego adresu, na którym masz konto. Jednak najczęstszą radą jest unikanie ustawiania przekierowań z więcej niż dwóch kont. Dzieje się tak dlatego, że więcej przekierowań dodatkowo obciąża Twoją usługę poczty elektronicznej i może spowodować opóźnienia w otrzymywaniu e-maili lub nawet spowodować ich utratę. Jeśli chcesz otrzymywać wiadomości z kilku kont, możesz skonfigurować przekierowania lub skorzystać z usługi takiej jak My Rewired Life do zarządzania wieloma adresami e-mail. 

Kiedy warto korzystać z przekierowania poczty elektronicznej?

W zależności od tego, jakie rodzaje wiadomości e-mail otrzymujesz, możesz chcieć przekazać je na inne konto ze względu na prywatność lub dlatego, że po prostu nie chcesz ich trzymać w pobliżu. Na przykład, jeśli otrzymujesz dużo spamu, możesz przekierować go na inne konto, aby zachować czystą i wolną od zakłóceń główną skrzynkę odbiorczą. Przekazywania możesz też używać do przechowywania kopii wiadomości e-mail, do których chcesz się później odwołać, lub wiadomości otrzymywanych od przyjaciół i rodziny. Jeśli wykonujesz pracę, która wymaga utrzymywania oddzielnych kont e-mail, przekierowanie może być lepszym rozwiązaniem niż ubieganie się o nowy adres e-mail. Uważaj jednak, by nie nadużywać tego rozwiązania, ponieważ niektóre firmy mogą oznaczyć Twoje konto jako spam, jeśli w krótkim czasie otrzymasz zbyt wiele wiadomości od różnych nadawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *