Jak przeprowadzić transfer domeny?

Napis "domena" na ekranie komputera. Ktoś przeprowadza transfer domeny.

Transfer domeny to proces przenoszenia Twojej rejestracji od jednego rejestratora do drugiego. Istnieje wiele powodów, dla których możesz chcieć to zrobić. A jak przeprowadzić cały proces? Sprawdź!

Na czym polega transfer domeny?

Transfer domeny to proces przenoszenia rejestracji domeny od jednego rejestratora do drugiego. Jeśli chcesz zmienić swojego hosta, ale zachować swoją domenę, transfer domeny jest tym, co będziesz musiał zrobić. Pamiętaj, że transfery domen nie są odnowieniami domen, więc będziesz musiał odnowić swoją domenę u nowego rejestratora, jeśli nie chcesz jej stracić. 

Kiedy wykonać transfer domeny?

Istnieje wiele powodów. Oto tylko kilka z nich:

  • Twój obecny rejestrator nie oferuje usług, których potrzebujesz, lub nazwa domeny, którą chcesz zarejestrować, nie jest dostępna u obecnego rejestratora.
  • Chcesz zmienić gospodarza, ale zachować swoją nazwę domeny.
  • Masz złe doświadczenia z rejestratorem i chcesz odejść. 

Jak przenieść domenę swojej strony internetowej?

Jeśli zdecydujesz, że chcesz przenieść domenę, będziesz musiał skontaktować się zarówno z obecnym rejestratorem, jak i tym, na którego chcesz się przełączyć, i zainicjować transfer domeny. Proces prawdopodobnie różni się między rejestratorami, ale ogólne kroki będą takie same. Po pierwsze upewnij się, że domena kwalifikuje się do transferu. Może to zależeć od wieku domeny. Transfery domen dla domen .com i .net będą prawdopodobnie łatwiejsze do zainicjowania niż inne rozszerzenia. Następnie wybierz pożądaną metodę transferu. 

Czy warto przenieść domenę?

Transfery domen nie zawsze są opłacalne. Ważne, aby pomyśleć o długoterminowych korzyściach wynikających ze zmiany rejestratorów, a także o potencjalnych kosztach. Jeśli chcesz przenieść domenę, ponieważ jest ona niedostępna u Twojego obecnego rejestratora, możesz skorzystać z usługi strony trzeciej, aby kupić domenę od innego rejestratora, a następnie odsprzedać ją swojemu obecnemu rejestratorowi. Inna opcja to po prostu poczekać, aż domena będzie dostępna u obecnego rejestratora. Pamiętaj, że proces transferu może zająć trochę czasu i że może to być kłopotliwe, aby przełączyć domeny. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *